صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

صالحی‌امیری: ورزش قلوب را نزدیک می‌کند و مرزبندی کاذب را برمی‌دارد

صالحی‌امیری: ورزش قلوب را نزدیک می‌کند و مرزبندی کاذب را برمی‌دارد

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به دستاوردهای ورزش گفت: ورزش قلوب را نزدیک می‌کند و مرزبندی کاذب را بر می‌دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، دکتر سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم تجلیل از مدال‌آوران سی‌امین دوره یونیورسیاد 2019 ایتالیا اظهار داشت: اساسا ورزش چهار دستاورد بزرگ‌ دارد، وزارت علوم، وزارت آموزش و پرورش و وزارت کار و رفاه پیش قراول حرکت مردمی ورزش در متن اجتماعی جامعه هستند و باید از این سه دستگاه و در راس آن وزارت علوم که بعد از المپیک، بزرگترین رویداد ورزشی را دارد، تشکر کرد.

وی تاکید کرد: اولین ویژگی ورزش انسجام بخش همه انسان‌ها منهای رنگ و نژاد و مذهب است و تصویری بزرگ از ایران به نمایش می‌گذارد. ورزش قلوب را نزدیک می‌کند و مرزبندی کاذب را بر می‌دارد. غرورآفرینی و هویت بخشی دومین ویژگی ورزش است‌ هر جوان ایرانی باید به هویت ملی و دینی و سرزمینی خود و در هر نقطه جهان که پرچم را می‌بیند افتخار کند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: از ورزش به عنوان عنصری نشاط آفرین باید به عنوان ویژگی سوم یاد کرد.  ورزش باعث تربیت انسان‌های سالم و با نشاط می‌شود. ورزش انسان ساز است و این چهارمین ویژگی آن است. ورزشکاران در سیل، زلزله و کرونا کنار مردم هستند و بیش از هیئت ورزشی در کرونا به یاری مردم و طبقه فرودست شتافتند.

صالحی‌امیری تصریح کرد: باید بپذیریم در کنار زیست مادی و اقتصادی، زیست انسانی و اخلاقی لازم است. جامعه ورزش انسان‌های با اخلاق تربیت و همدلی و هم نوایی و هم دردی خصیصه ورزشکار است. ورزشکاران باید بدانند اگر در سکو رفتند باید از مرام قهرمانی به پهلوانی برسند. خوشبختانه تحول خوبی در این حوزه داشتیم‌.

Previous Article دکترصدیقی در آیین تجلیل از دانشجویان مدال‌آور مسابقات جهانی دانشجویان اعلام کرد:
Next Article هادی‌پور: سختی‌ها را به جان می‌خریم، امیدوارم المپیک برگزار شود
چاپ
1090 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

گالری عکس

7

فراخواندات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi