صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

رئیس سازمان دانشجویی: به دنبال افزایش تعداد دختران دانشجو در یونیورسیادها هستیم

رئیس سازمان دانشجویی: به دنبال افزایش تعداد دختران دانشجو در یونیورسیادها هستیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، «مجتبی صدیقی » ادامه داد: یونیورسیادها بعد از المپیک به دلیل تعداد شرکت کنندگان و کیفیت برگزاری از اهمیت بالایی برای کشورهای جهان برخوردار است و ما نیز برای حضور در آنان اهدافی را دنبال می کنیم .

ما در یونیورسیاد موضوع کاروان ایران را از چند بخش دنبال می کنیم اول رشته هایی که در یونیورسیاد هست تنوع دارد و ما تصور کردیم باید با گام هایی آرام حضور در چند رشته جدید را تجربه کنیم که شاید در ابتدا ریسک به نظر برسد اما می تواند در بلند مدت در ارتقا جایگاه ما در جدول اثر بخش باشد.

صدیقی با بیان اینکه از هشت رشته ورزشی که دانشجویان ایران در این دوره در یونیورسیاد در آن ها شرکت کردند ، چهار تا جدید بود اگر چه مطرح بود که ایا مدال می آورد یا نه و ما در این رشته ها هدفمان مدال آوری نبود بلکه بحث تجربه و فراهم شدن شرایط برای حضور رشته های جدید مطرح بود.

معاون وزیر ادامه داد: به طور مثال دختر ووشو کار بخش ساندا ایران برای نخستین بار در یک میدان برون مرزی آن هم جهانی شرکت کرد و البته توانست مدال نقره این رقابت ها را نیز کسب کند.
به گفته صدیقی اگر اندکی تجربه داشت قطعا مدال طلای این دوره را به گردن می اویخت.

رئیس سازمان دانشجویی گفت: با وجود سقوط یک پله ای ایران در جدول رقابت ها اما تعداد مدال های ما ار هر نظر بیش از دوره گذشته است و دلیل اصلی آن آغاز زودتر برنامه های آماده سازی تیم های اعزامی به بیست و نهمین دوره یونیورسیاد نسبت به دوره های قبلی بود.

وی اضافه کرد: جلسات هماهنگی برای حضور در یونیورسیاد در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و همچنین دانشگاه ها زودتر از دوره های قبلی آغاز شد و از سوی دیگر فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی بعد از سال ها به دلیل داشتن رئیس به جای سرپرست به ثبات بهتری رسید که همین مساله به آماده تر شدن کاروان ورزشی ایران برای حصور در یونیورسیاد چین تایپه کمک کرد.

صدیقی گفت: اگر چه برای ما کیفت مدال ها اهمیت زیادی دارد اما باید کمیت مدال ها نیز برای ما جدی شود در این دوره 62 ورزشکار شرکت کردند و توانستیم 23 مدال بگیریم که این حکایت از این دارد که در ازا هر سه ورزشکار ما توانسته ایم یک مدال کسب کنیم که این نتیجه ارزش قابل توجهی دارد.

وی ادامه داد: رشته های قهرمانی که هر دو وجه کیفیت و کمیت را می تواند برای ورزش های دانشگاهی در بر داشته باشد تامین کند مورد توجه ما قرار دارد و البته در کنار توجه به نوع و تعداد مدال ها افزایش حضور دختران دانشجو در رقابت های یونیورسیاد برای باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه یک سوم کاروان در یونیورسیاد چین تایپه را تقریبا دختران تشکیل داده اند گفت: خوشبختانه دختران حاضر در این یونیورسیاد نتایج قابل قبولی کسب کردند بنابراین ما بدنبال این هستیم که تعداد دختران دانشجو در این رقابت ها افزایش یابد و البته بدنبال افزایش کیفیت آنان نیز خواهیم بود.

صدیقی در خصوص برنامه ریزی برای حضور پر قدرت ایران در سی امین دوره یونیورسیاد گفت: با بازگشت کاروان دانشجویان جلسات هیات رئیسه با حضور سرپرستان و مربیان آغاز می شود تا یک آسیب شناسی و انالیزدقیق می شود تا نقاط ضعف و قوت مورد کالبد شکافی و بررسی بیشتر قرار گیرد .

سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان تابستان 2019 (سال 98) به میزبانی شهر ناپل در ایتالیا برگزار می شود.

وی ادامه داد: البته بخشی از این بررسی ها با همراهی فدراسیون های ورزشی انجام خواهد شد که البته برخی همکاری تنگاتنگی داشتند و برخی دیگر حضوری کم رنگ تر ، اما در مجموع نتیجه بسیار خوب بود .

صدیقی گفت : قطعا این موفقیت بدون همکاری و تعامل وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون های ورزشی میسر نبود به همین دلیل باید تشکر ویژه از آنان داشته باشیم .

او درپاسخ اینکه آیا به دنبال افزایش اعتبار ورزشی دانشگاه ها هستند یا خیر؟ به افزایش اعتبار ورزش دانشجویی در طول چهار سال دولت تدبیر و و امید اشاره کرد و گفت: ما تلاش کردیم بودجه ای برای ورزش درون دانشگاهی تصویب کنیم و حال در ذیل برنامه بودجه دانشگاه ها ، برنامه بودجه تربیت بدنی و ورزش دانشگاه ها هست که این کمک کرده این سهم تصویب شده است ضمن اینکه از هیات های امنا دانشگاه ها نیز خواسته ایم از اعتبار دانشگاه ها به بخش ورزش اضافه اضافه کنند.

وی همچنین به مذاکرات وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه داشتیم که هم در زیر ساخت های دانشگاه ها کمک کنند و به امید خدا بتوانیم فضاهای ورزشی از جمله استخرها را در دانشگاه ها بیش از گذشته مورد توجه قرار دهیم .

منبع ایرنا

Previous Article رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی: در یونیورسیاد رشد چشمگیری داشتیم
Next Article آیین اختتامیه یونیورسیاد ۲۰۱۷ برگزار شد؛
چاپ
811 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

 

گالری عکس

7

فراخواندات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi