صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

دهخدا: ملی‌پوشان اعزامی به یونیورسیاد ۲۰۱۹ را از المپیاد ملی انتخاب خواهیم کرد

دهخدا: ملی‌پوشان اعزامی به یونیورسیاد ۲۰۱۹ را از المپیاد ملی انتخاب خواهیم کرد

مدیر روابط عمومی

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، دکتر محمد رضا دهخدا رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با حضور در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در گفتگو با خبرنگاران، درباره برنامه‌ریزی دوره بعدی یونیورسیاد که به میزبانی ناپلولی ایتالیا برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای که در دو هفته‌ گذشته توسط شورای فنی و متشکل از بخش‌های آموزش عالی و خبرگان ورزش دانشگاهی برگزار شد، تیم‌هایی که کاندیدای حضور در دوره بعدی یونیورسیاد هستند را مشخص کردیم. برنامه‌های بعدی نیز در مورد اعزام‌ها ، اردوها و کادرفنی است. به نظرم این دوره باید هر چه‌ زودتر کار را شروع کنیم چرا که نتایج دوره گذشته برنامه‌ریزی های دقیقی را می طلبد.

رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی گفت: هفت رشته انفرادی و سه رشته تیمی با توجه به توانمندی دانشجویان ایرانی و ظرفیت مدال آوری آنان در دوبخش دختران و پسران از سوی شورای فنی فدراسیون برای شرکت در سی امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان پیشنهاد و کاندیدا شدند.

محمدرضا دهخدا درباره توسعه ورزش در دانشگاه‌ها و نیز نحوه گزینش برای حضور در یونیورسیاد ۲۰۱۹، گفت‌: کار توسعه ای را بخش‌های آموزش عالی انجام می‌دهند، اما برای این که نتایج زحمات را به سرانجام برسانیم برنامه‌ریزی کرده‌ایم که سال آینده  المپیاد ملی را برگزار کنیم. در واقع وزارت علوم ، دانشگاه آزاد و دیگر نهادهای دانشگاهی المپیادهای خاص خود را دارند و ما در  المپیاد ملی برترین‌ها را از مسابقات مختلف دعوت می‌کنیم و مسابقاتی را به عنوان " المپیاد ملی" (یونیورسیاد ملی) برگزار خواهیم کرد.

این المپیاد ملی بر محور رشته‌هایی است که در دوره آینده یونیورسیاد کاروان ایران در آن بخش‌ها شرکت می‌کند. این خبر را هم باید بدهم که برای حضور در یونیورسیاد ۲۰۱۹ باید تیم‌ها و نفرات از المپیاد دانشجویی گزینش شوند. در حال‌ حاضر کارهای مقدماتی المپیاد ملی را انجام داده‌ایم و رشته‌های این مسابقات نیز پیش‌بینی شده است.

دهخدا با بیان اینکه بازی های یونیورسیاد دانشجویان جهان هر دو سال یکبار برگزار می شود، گفت: در سال های زوج و بین دو یونیورسیاد رقابت های قهرمانی آسیایی و جهانی برگزار می شود که فدراسیون در سال 2018 دانشجویان ورزشکار رشته های تیراندازی، ووشو، کاراته و فوتسال را به مسابقات جهانی آن اعزام می کند زیرا ممکن است به زودی رشته کاراته به عنوان رشته ای المپیکی انتخاب شود و در این صورت ممکن است این رشته در یونیورسیاد نیز ارائه شود که در این صورت ما با حضور در رقابت های بین المللی و جهانی تجربه دانشجویان برای حضور توانمند در یونیورسیاد و این رشته ورزشی افزایش خواهیم داد.

وی در پایان در خصوص اینکه با توجه به کسب موفقیت های ورزشی توسط دانشجویان کشور؛ چه برنامه‌ای برای تقدیر از این عزیزان مدال آور دارید؟ گفت: تقدیر ما از دانشجویان مدال آور هم مادی است و هم معنوی. قسمتی از بخش مادی آن در محل مسابقه پای سکو و پس از کسب موفقیت به آنها اهدا شد و بخش دیگر پس از مسابقات داده خواهد شد که قصد داریم با حضور وزیر علوم این مراسم برگزار شود.

 وی ادامه داد: بخش معنوی جایزه دانشجویانی که در یونیورسیاد مدال می‌گیرند طبق مصوبه آموزش عالی، تحصیل در یک مقطع تحصیلی بالاتر در یکی از بهترین دانشگاه‌های کشور است. 

Previous Article با رای اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی
Next Article تسلیت فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در پی وقوع زلزله کرمانشاه
چاپ
631 به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

گالری عکس

7

فراخواندات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi