صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

به دلیل شیوع بیماری کرونا؛ سی امین دوره مسابقات زمستانی دانشجویان جهان لغو شد

به دلیل شیوع بیماری کرونا؛ سی امین دوره مسابقات زمستانی دانشجویان جهان لغو شد

مدیر روابط عمومی

با تصمیم فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی جهان (فیزو) سی امین دوره مسابقات زمستانی دانشجویان جهان در ژانویه ٢٠٢١ لغو شد و در مورد برگزاری آن تا دو ماه آینده تصمیم گیری می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به نقل ازایسنا، در حالی که قرار بود یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان طبق برنامه‌ریزی انجام شده از 21 تا 31 ژانویه سال ٢٠٢١ در کشور سوئیس برگزار شود اما این رقابت‌ها در موعد از پیش اعلام شده برگزار نخواهد شد و تعویق این رویداد طبق اعلام فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی (فیزو) طی دو ماه آینده با مشورت تمامی طرف‌های درگیر از جمله فدراسیون‌های بین‌المللی ورزش‌های زمستانی بررسی می شود.

با توجه به این‌که سال جاری تحت تاثیر همه‌گیری کووید 19 قرار گرفته فعالیت‌های فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های دانشگاهی نیز از این مقوله مستثنی نبوده و طبق اعلام یک مقام مسئول فیزو، پس از جلسات متعدد با مقامات ایالتی سوئیس و کانون‌های مختلفی که قرار بود در میزبانی مسابقات زمستانی دانشجویان جهان در ژانویه سال ٢٠٢١  مشارکت داشته باشند، پس از اخذ آراء با تعویق سی‌امین یونیورسیاد جهانی زمستانی موافقت و قرار شد این رقابت‌ها در ژانویه 2021 برگزار نشود چرا که این تصمیم صحیحی از اطمینان از سطح بالای مسابقات و ایمنی همه شرکت‌کنندگان خواهد بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: پس از چهار سال آماده سازی این یک تصمیم دردناک است اما سلامتی همه شرکت کنندگان همواره در ارزیابی‌های ما در اولویت اصلی قرار دارد. در حال حاضر بیش از 40 درصد شرکت کنندگان ثبت نام شده تحت تاثیر ممنوعیت ورود به سوئیس هستند که از جمله آن می‌توان به هیات‌های نمایندگی ایالات متحده آمریکا روسیه، چین و قزاقستان اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان بزرگترین رویداد چند ورزشی زمستانی پس از بازی‌های المپیک زمستانی است و قرار بود در ژانویه سال 2021 در 10 رشته ورزشی و هفت مکان برگزار شود. دانشجویان در این رقابت ها بین 17 تا 25 سال سن داشته و از حدود 540 دانشگاه از 50 کشور جهان خواهند بود و انتظار می رود که جمعا بیش از 2500 شرکت کننده در مسابقات زمستانی دانشجویان جهان شرکت کنند.

پیش از این نیز از سوی فیزو اعلام شد که تمام مسابقات 2020 دانشجویان جهان لغو و خبری از مسابقات در سال 2021 نیز نخواهد بود. این مسابقات ابتدا در پنج رویداد ورزشی و در رشته‌های کاراته، راکی هفت نفره، صخره‌نوردی، اسکی روی آب به دلیل موارد پیشگیرانه و پروتکل‌های بهداشتی لغو و پس از آن نیز سه مسابقه جهانی دیگر نیز در رشته‌های کشتی، وزنه برداری و بدمینتون لغو شد تا تمامی مسابقات دانشجویان جهان در سال جاری میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شده باشد.

همچنین فیزو اعلام کرده بود هیچ کدام از مسابقات سال 2020 به سال 2021 موکول نخواهد شد و در واقع تمام مسابقات اعلام شده در تقویم 2020 به طور کامل لغو شده است.

Previous Article پایان مسابقات پومسه دانشجویان دختر با شناخت قهرمانان
Next Article مسابقات فوتبال قهرمانی دانشجویان آسیا به سال آینده موکول شد
چاپ
852 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

گالری عکس

10

فراخواندات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi