صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

برگزاری بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی

برگزاری بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی

معاون وزیر علوم: برنامه ریزی ها دریونیورسیاد دانشجویان به ثمر نشست

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، مجتبی صدیقی در خصوص گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی افزود: دومین سال است که روز جهانی ورزش دانشگاهی را با حضور دانشجویان­ و انجمن های ورزشی مختلف برگزار می کنیم.

وی گفت: امسال برای بزرگداشت این روز که به علت دهه اول ایام محرم با تاخیر برگزار شد به همه دانشگاه ها ابلاغ کردیم که به مناسبت این روز برنامه هایی نمادین داشته باشند در تهران هم در واحد پردیس شهید عباس پور وابسته به دانشگاه شهید بهشتی این گرامیداشت روز با حضور گسترده انجمن های ورزشی برگزار شد.
صدیقی ادامه داد: برنامه ریزی های صورت گرفته در بخش های مختلف ورزش دانشگاهی نتیجه بخش بود به همین علت ما شاهد افتخارآفرینی دانشجویان در مسابقات یونیورسیاد بودیم، دانشجویان در این مسابقات رتبه های بسیار خوبی در سطح جهان کسب کردند و توانستند در بین 140 کشور در رتبه دهم قرار گیرند.
وی گفت: رقابت ها در تایوان بسیار سنگین بود 85 دانشجو در این مسابقات شرکت کردند که 30 درصد از آنها دختر بودند و در 8 رشته تکواندو، والیبال، بدمینتون، جودو، شمشیربازی، ووشو و تیروکمان رقابت کردند، دانشجویان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب 23 مدال شدند، که 8 طلا ، 4 نقره و 11 برنز حاصل کار آنها بود.

صدیقی افزود: نخستین ­­بار قهرمانی والیبال در این مسابقات رقم خورد که اتفاقی جالب بود و با انعکاس خبری گسترده ای همراه شد و مردم توانستند عملکرد دانشجویان در این مسابقات را بخوبی رصد کنند.

وی گفت: در عرصه ملی هر دو سال یکبار المپیاد ملی دانشجویی برگزار می شود که طبق برنامه المپیاد بعدی اردیبهشت سال آینده برگزار خواهد شد.

صدیقی افزود:‌ توسعه ورزش همگانی در داخل دانشگاه از دیگر برنامه هایی است که با جدیت دنبال می کنیم ورزش همگانی اهمیت به سزایی در رقابت های قهرمانی دارد و محرک خوبی برای حضور دانشجویان در عرصه ورزش است.

وی ادامه داد: تلاش های زیادی انجام گرفته تا درصد حضور دانشجویان در ورزش همگانی بیشتر شود.تلاش می کنیم که آنها اوقات فراغت خود را در دانشگاه به انجام ورزش همگانی بپردازند.

معاون وزیر علوم درباره تامین فضاهای ورزشی گفت: تامین فضاهای ورزشی از دیگر برنامه هایی است که با جدیت دنبال می کنیم و امیدواریم تا پایان سال به­ 1.5 متر مکعب سرانه فضاهای دانشگاهی در وزارت علوم برسیم­، هم اکنون این سرانه 1.8 متر مکعب است .

وی افزود: تجهیز ورزشی خوابگاه ها دیگر برنامه مهم ما برای توسعه ورزش دانشگاهی است و در تلاش هستیم تا وسایل اولیه تربیت بدنی و بدن سازی در خوابگاه های دانشجویی تعبیه کنیم­ تا با مشکل تحرک نداشتن دانشجویان مقابله کنیم طبق نظرسنجی های انجام گرفته در سال 95-94 ، 26 درصد دانشجویان در طول هفته فعالیت قابل توجهی نداشتند که درصد دختران در این رابطه بیشتر از پسران دانشجو است.

وی درباره ضرورت توجه به ورزش دانشجویان افزود: سلامت و نشاط جامعه دانشجویی از اولویت های وزارت علوم و فدراسیون ورزش های دانشگاهی است و هر قدر در این زمینه سرمایه گذاری شود گام های بلندتری در جهت تحقق نشاط و سلامت بیشتر جامعه خواهد بود.

صدیقی اضافه کرد: در وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری به دنبال فراهم کردن فضاهای آموزشی و ورزشی و تامین تجهیزات بیشتر در ورزش دانشگاهی هستیم تا سرانه این بخش را در بخش های مختلف افزایش دهیم.
معاون وزیر علوم افزود:وزارت ورزش و جوانان نیز به کاروان ورزشی ایران در یونیورسیاد دانشجویان کمک و حمایت‌هایی کرده است که جای تقدیر دارد ضمن اینکه ما قصد داریم در آینده نزدیک تفاهم نامه ای در جهت افزایش سطح همکاری‌ها به امضا برسانیم.

 

Previous Article بازگشت تیم ملی فوتسال دانشجویان از چین
Next Article برگزاری بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی
چاپ
368 به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

گالری عکس

13

فراخوان



دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi