یونیورسیاد ایتالیا 2019

ا

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

اخبار یونیورسیاد 2019

یونیورسیاد دانشجویان جهان ایتالیا؛

یونیورسیاد دانشجویان جهان ایتالیا؛

صدیقی: کاروان کیفی با حداکثر مدال مهم‌ترین دستاورد ما بود/ مدال احمدی چسبید

نویسنده: مدیر روابط عمومی/شنبه 22 تير 1398/دسته بندی ها: ورزش دانشگاهی, آرشيو, ويژه, هیئت های استانی, یونیورسیاد ایتالیا 2019

به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی، مجتبی صدیقی در خصوص عملکرد کاروان ورزشی ایران در کمتر از چند ساعت مانده به پایان سی‌امین دوره یونیورسیاد، اظهار داشت: بچه‌ها قابلیت‌های خود را نشان دادند و نتیجه کاروان رضایت بخش است. در تیراندازی با کمان یک یا دو میلیمتر با طلا فاصله داشتیم اما ورزش همین است. در تکواندو هم افتخار آفرینی‌ها ادامه دارد.

وی در ادامه افزود: با کاروان محدود کار کیفی را در این دوره از مسابقات شاهد بودیم. این دوره از مسابقات سخت بود و توزیع امتیازات المپیک تاثیرگذار بود.

معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: در 4 رشته‌ای که حضور داشتیم در سه رشته (تیراندازی، تکواندو و تیراندازی با کمان) مدال آوردیم که نشان می‌دهد کیفیت کار با همین کاروان محدود مطلوب بود.

وی ضمن امیدواری از درخشش دانشجویان کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان و آسیا‌ گفت: مطمئنا این افتخار آفرینی‌ها انگیزه و محرک خوبی برای سایر دانشجویان است تا با تلاش به این جایگاه برسند. باید کار را از ورزش پایه و همگانی شروع کنیم و در نهایت به ورزش حرفه‌ای برسیم.

صدیقی افزود: از کادر فنی تیم‌ها و فدراسیون تشکر می‌کنم با برنامه‌ریزی خوب آنها این نتایج خوب رقم خورد و چندین بار پرچم کشورمان به اهتزار در آمد. در این دوره از مسابقات کشورهایی که چندین برابر ما ورزشکار اعزام کردند در رده‌های پایین‌تر از ما ایستادند و این نشان می‌دهد که در این اعزام یک برنامه ریزی حساب شده وجود داشته است. امیدوارم نام ایران در تمام میادین بدرخشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: ما در این دوره ورزشکارانی داشتیم که برای اولین بار در میادین حاضر شدند و کسب مدال هم داشتند این نشان می‌دهد باید به چهره‌های جدید نیز میدان داد البته بحث مدال‌آوری نیز یک‌پارامتر مهم است که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد.

وی در خصوص مهم ترین دستاورد کاروان ایران در سی‌امین دوره یونیورسیاد گفت: فکر می‌کنم حضور کیفی بچه‌ها با حداکثر مدال و حضور دختران با حفظ فرهنگ و اعتقاداتشان‌ مهم‌ترین دستاورد بود. حدود 37 درصد کاروان ما را دختران تشکیل دادند و اگر به دختران میدان داده شود حتما جایگاه خود را پیدا خواهند کرد.

صدیقی در پاسخ به این سوال کدام مدال بیشتر از سایر مدال‌ها برای شما لذت بخش بود گفت: مدال سروش احمدی در تکواندو به من چسبید، چون در راند طلایی و در رقابت مهیج به مدال رسید. احمدی خیلی سریع در راند طلایی کار را تمام کرد که این موضوع هم به ذکاوت خودش و هم‌توصیه‌های کادر فنی بر می‌گردد.

چاپ

تعداد مشاهده (289)/نظرات (0)

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

مطلب روز

فراخوانگالری عکس

3
دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi