یونیورسیاد ایتالیا 2019

ا

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

اخبار یونیورسیاد 2019

با حضور دکترطهرانچی

با حضور دکترطهرانچی

مراسم تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

نویسنده: مدیر روابط عمومی/سه شنبه 14 آبان 1398/دسته بندی ها: ورزش دانشگاهی, آرشيو, ويژه, هیئت های استانی, یونیورسیاد ایتالیا 2019

به این مطلب امتیاز دهید:
هیچ امتیازی موجود نیست
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، این مراسم با حضور دکتر محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر کمال جوانمرد مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر مهین فرهادی زاد معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، دکتر مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو و دبیر شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی و قهرمانان و مدال آوران دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.

لزوم حضور جدی دانشگاه‌ها در ورزش کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه تربیت بدنی تنها یک مهارت نیست، بلکه وجهی از وجوه تربیتی نسل جوان است گفت: اصل ورزش هویت گرایی است و هویت ملی را احیا می‌کند.
دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد اسلامی، با تبریک ویژه به تیم بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: کسب مقام سوم جهان توسط این تیم برای نخستین بار در کشور، افتخار بسیار بزرگی است.
وی با تأکید بر اهمیت جدی بودن بحث ورزش در دانشگاه، گفت: تربیت بدنی یکی از وجوه تربیت جامع در دانشگاه است. در واقع یک ساحت تربیتی دانشگاه در کنار تربیت علمی، اخلاقی، اقتصادی، معیشتی و ... ، تربیت زیستی و بدنی است. این ساحت‌های تربیتی در ریشه این سرزمین که مبتنی بر اسلام است، وجود دارد. و تاکید کرد دانشگاه‌ها باید در ورزش کشور حضور جدی داشته باشند.
وی با بیان اینکه تربیت بدنی تنها یک مهارت نیست، بلکه وجهی از وجوه تربیتی نسل جوان است، گفت: در فضایی که می‌خواهند هویت را از کشور سلب کنند، توجه به ورزش بسیار مهم است، چرا که اصل ورزش هویت گرایی است و هویت ملی را احیا می‌کند. این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

حدود نیمی از کاروان ورزشی یونیورسیاد را بانوان تشکیل داده‌اند
دکتر دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در این جلسه با بیان اینکه این فدراسیون متعلق به تمام بخش‌های آموزش عالی است، گفت: این فدراسیون تلاش کرده تا به قسمت ملی بهایی بیشتری داده شود. یکی از سیاست های این فدراسیون واگذاری فعالیت ها به بخش‌های مختلف بود.
وی با تأکید بر اهمیت ورزش دانشجویی در کشور گفت: یکی از دانشگاه های که در این زمینه موفق بوده، دانشگاه آزاد اسلامی است که توانسته در اعزام تیم های خود به خارج از کشور به مقام های ارزشمندی دست یابد. کسب مقام سوم توسط دانشجویان دختر دانشگاه در مسابقات بسکتبال در تاریخ ورزش بسکتبال کشور بی نظیر و افتخار بزرگ است.
رئیس فدراسیون دانشگاهی گفت: سیاست ما در فدراسیون مشارکت حداکثری دانشجویان دختر در اعزام ها می باشد و شاهد بودیم در سی‌امین دوره یونیورسیاد ۳۷ درصد کاروان اعزامی کشورمان در این رویداد ورزشی را بانوان تشکیل داده‌اند.
دکتر دهخدا با بیان اینکه ستارگان ورزش امروز می توانند مدیران موفق آینده باشند، اظهار داشت: به این معنا مهارت به کمک دانشجو در کسب موفقیت تاثیرگذار است.
دهخدا خطاب به ورزشکاران بیان کرد: به همت دانشجویان ورزشکار رتبه دهم سی‌امین دوره یونیورسیاد کسب شده است و کسب عناوین قهرمانی نیز به همت دانشجویان بوده است؛ پس از برگزاری این مراسم ما در نظر داریم مراسم تجلیل از ورزشکاران را همانند ادوار گذشته برگزار کنیم.
وی در پایان ضمن تشکر صمیمانه از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: حمایت مدیران دانشگاه آزاد اسلامی از ورزش منجر به توسعه آن شده است.


حمایت شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی از ورزش دانشگاهی
دکتر جوانمرد مدیر کل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم گفت: کسب مقام سوم تیم بسکتبال سه نفره بانوان در مسابقات دانشگاهیان جهان ۲۰۱۹ را تبریک می‌گویم‌.
وی افزود: امروز در این مراسم ۲۴ نفر ورزشکار دانشگاه آزاد اسلامی مورد تقدیر قرار می‌گیرند. هم چنین قهرمانان دو رشته کاراته و سنگ‌نوردی در مراسم جداگانه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
مدیرکل تربیت بدنی و ورزش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: درآمدزایی در ورزش برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی در دو بخش آکادمی‌ها و مدارس تابستانی در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
دکتر جوانمرد با بیان اینکه امسال 24 تیم دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر فعالیت دارند، افزود: همچنین ورزش همگانی دانشگاه آزاد اسلامی با توسعه همراه بوده به طوری که سال گذشته این دانشگاه ۴۰ رویداد ورزشی و امسال ۷۰ رویداد ورزشی در دست برگزاری دارد.
وی خاطرنشان کرد: نگاه ویژه شورای عالی ورزش دانشگاه آزاد اسلامی این است که از تیم های ورزشی حمایت کند که دانشگاهی باشد.
در پایان این مراسم از مدال آوران یونیورسیاد در رشته های تیراندازی ، تکواندو و تیم بسکتبالکه موفق به کسب مقام سوم لیگ جهانی شده بودند تقدیر بعمل آمد.
چاپ

تعداد مشاهده (704)/نظرات (0)

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید

مطلب روز

فراخوانگالری عکس

13
دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi