صفحه اصلی

مهمترین رویدادها

فدراسیون های ورزشی

سایت های خبری

آرشیو مطالب

  

 

 


 

آیین اختتامیه یونیورسیاد ۲۰۱۷ برگزار شد؛

آیین اختتامیه یونیورسیاد ۲۰۱۷ برگزار شد؛

پایان شیرین برای کاروان ایران/پرچم یونیورسیاد تحویل ایتالیا شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، پرونده بیست و نهمین دوره مسابقات دانشجویان جهان چهار شنبه شب با برگزاری مراسم اختتامیه در شهر تایپه بسته شد .

در پایان این رقابتها ژاپن با کسب 101 مدال شامل 37 مدال طلا، 27 نقره و 37 برنز در جایگاه اول ایستاد. کره جنوبی با 82 مدال شامل 30 طلا، 22 نقره و 30 برنز دوم شد و کشور میزبان تایپه با 90 مدال شامل 26 طلا، 34 نقره و 30 برنز در رده سوم این رقابتها قرار گرفت. کشورهای روسیه، آمریکا نیز چهارم و پنجم شدند.

کاروان ایران متشکل از رشته های ووشو، والیبال، تیراندازی با کمان، وزنه برداری، تکواندو، جودو، بدمینتون، شمشیربازی در این رقابتها حاضر شد که حاصل تلاش نمایندگان کشورمان کسب 23 مدال شامل 8 طلا، 4 نقره و 11 برنز بود و ایستادن در رده دهم جدول رده بندی این رقاببتها بود.

اولین مدال ایران در این دوره از مسابقات توسط فاطمه حسام در پومسه (مدال برنز) و آخرین مدال هم توسط تیم والیبال (مدال طلا) به دست آمد.

ایران در این دوره رکورد کسب مدال را در تاریخ حضورش در این رقابتها شکست. ضمن اینکه برای اولین بار در تاریخ یونیورسیادهای دانشگاهی در رشته گروهی والیبال موفق به کسب مدال خوشرنگ طلا شدیم.

در آئین اختتامیه که چهارشنبه شب در تایپه برگزار شد مشعل بیست و نهمین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان خاموش شد. پرچم این رقابتها از سوی مسئولین فیزو به نماینده کشور ایتالیا میزبان سی امین دوره یونیورسیاد در سال 2019 تحویل شد. قرار است این مسابقات در ناپولی ایتالیا برگزار شود. این آئین با نمایشی زیبا با نام  تو عاشق تایپه هستی شروع و یک نمایش با نام یک دنیای جدید زیبا و حضور ورزشکاران در پایان مراسم همراه بود. مستندی از برگزاری رقابتها و پشت صحنه تلاش میزبان نیز به نمایش در آمد. «اولگ» رئیس فیزو در پایان ضمن تشکر از تلاش شش ساله میزبان برای برگزاری این رویداد جهانی خاطرنشان کرد که تایپه توانست فراموش نشدنی ترین خاطرات برای دانشجویان رقم بزند.

اسامی مدال آوران ایران در مسابقات یونیورسیاد به این شرح است:

مدال طلا:

آرمین هادی پور (تکواندو)، هادی تیران ولی پور (تکواندو)، سعید رجبی (تکواندو)، میرهاشم حسینی (تکواندو)، عرفان آهنگریان (ووشو)، جعفر شیرزاده (ووشو)، حمیدرضا لادور (ووشو)، تیم ملی  والیبال دانشجویان

مدال نقره:

تیم کامپوند مردان (یاسر عمویی، میلاد رشیدی و امید طاهری)، تیم شمشیربازی مردان(علی پاکدامن، محمد رهبری و محمد فتوحی)، رامین حسنیقلی زاده (تکواندو)، آرزو سلیمی (ووشو)

مدال برنز:

فاطمه حسام (پومسه)، مهدی جمالی (پومسه)، محمد فتوحی (شمشیربازی)، محمد رهبری (شمشیربازی)، تیم پومسه پسران(مهدی جمالی، محمد جواد خیری و امیررضا مهربان )، پومسه میکس(امیررضا مهربان و مهسا صادقی)، ملیکا میرحسینی (تکواندو) کیا قدمی (وزنه برداری)، ناهید کیانی (تکواندو) فاطمه حیدری (ووشو)، امیر محمدرضایی (ووشو)

لازم به ذکر است کاروان دانشجویان کشور امشب ساعت20:30 از طریق بانکوک به ایران بازمیگردند. و این کاروان  مورد استقبال دکتر سید ضیا ء هاشمی سرپرست وزارت علوم ، دیگر مسئولین وزارت علوم  ، وزارت ورزش ، سازمان امور دانشجویان ،  کمیته ملی المپیک  و مسئولین فدراسیونهای ورزشی قرار گیرند. 

Previous Article رئیس سازمان دانشجویی: به دنبال افزایش تعداد دختران دانشجو در یونیورسیادها هستیم
Next Article بازگشت کاروان ایران با استقبال مسئولین وزارت علوم و ورزش
چاپ
976 به این مطلب امتیاز دهید:
1/0

دیدگاه خود را درج فرمایید

نام:
پست الکترونیک:
دیدگاه:
تصویر امنیتی
تصویر نمایش داده شده در بالا را در فیلد پایین وارد نمایید
افزودن دیدگاه

مطلب روز

 

گالری عکس

1

فراخواندات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi